
OKTÓBER 4. AZ ÁLLATOK VILÁGNAPJA DORKO x TETOVÁLT ÁLLATMENTŐK Október 4. az Állatok Világnapja Ebből az alkalomból a Dorko és a Tetovált Állatmentők Állatvédelmi Egyesület közösen hívja fel a figyelmet az állatvédelem fontosságára a 2018-ban indított közös kollekciójukkal. Miért október 4. a kiválasztott nap? Firenzében, egy 1931-ben tartott környezetvédelmi konferencia keretén belül merült fel először az Állatok Világnapjának (World Animal Day) gondolata. Az október 4. pedig azért lett a kiválasztott nap, mert ez Assisi Szent Ferenc halálának napja, egyúttal emléknapja is. Ez a nap tisztelgés az állatok védőszentje, Assisi Szent Ferenc előtt. Az állatok világnapjának alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Az ünnep célja, hogy az ember és állat közötti barátságot erősítse, valamint felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Propaganda / Tetovált Állatmentők A Dorko Propaganda keretében a kezdetek óta az a célkitűzésünk, hogy olyan problémákra irányítsuk rá a figyelmet, amikről úgy gondoljuk, hogy nem kapnak elegendő fókuszt. Ilyen kiemelt témánk az állatvédelem is, aminek fontos állomását jelentette a 2018 májusában debütált Tetovált Állatmentők kollekciónk. Az egyesület 2010-ben alakult meg Pécelen Budapesti Állatmentők néven, majd 2011 májusában Tetovált Állatmentők Állatvédelmi Egyesületként kerültek bejegyzésre. Az állatvédelemben önállóan tevékenykedő tagjaik puszta elhivatottságból, állatszeretetből, önerőből, szervezett formában kezdték mentik meg a borzalmas körülmények között élő, megkínzott, elhagyott, valamint balesetet szenvedett állatokat. Magyarországon erre a nagymértékben jelen lévő állatkínzások miatt folyamatosan szükség van. Az egyesületi taglétszámon túl önkéntesekkel látják el feladataikat.